Hokeja klubs "Venta 2002" dibināts 2002. gadā, kā sabiedriska organizācija. 2006. gadā klubs nomainīja statusu uz - "Biedrība". No 2008. gada 26. jūnija klubam ir jauna vadība, kura sastāv no četriem valdes locekļiem. No 26.06.2008 klubu ir tiesīgi pārstāvēt sekojoši kluba valdes locekļi:

Treniņu un sacensību procesu nodrošina treneru korpuss, piecu treneru sastāvā. Diplomēti hokeja treneri: Roberts Grosbergs, Guntis Pujāts, Jānis Svitiņš, Jānis Golubovičš, Aigars Bergsons.


Patreiz klubs sadarbībā ar Ventspils domi nodrošina ap 170 bērnus vecumā no 4 līdz 18 gadiem ar pilnvērtīgu treniņa procesu, piedalīšanos oficiālājās Latvijas Republikas čempionāta spēlēs un dažādos turnīros Latvijā un aiz tās robežām.


2016./17. gada sezonas laikā klubs ir uzstādījis sev mērķi vēl vairāk uzlabot treniņu kvalitāti, palielināt bērnu skaitu, kas vēlās nodarboties ar hokeju.


Kluba valdes loceklis Oļegs Sorokins ir kļuvis par internetveikala www.shopland.lv līdzīpašnieku. Sākot ar šo dienu visiem ir iespēja iegādāties dažāda veida produktus ar atlaidēm. Formējot pirkumu, ierakstiet ailītē promo kods kodu hkventa un saņemsiet vēl 20% atlaidi Sporta uztura produktiem DION, kā arī visiem Gardēžu sadaļas produktiem (izņemot saldētos produktus). Sazinoties ar Oļegu, ir iespējama bezmaksas piegāde. Sīkāks info par DION produktiem dion.lv. Laipni lūgti iepirkties www.shopland.lv